Startsida Umeå kommun

Fastighets personal

Vilket förvaltningsområde ska jag kontakta?
Se vilket område fastigheten tillhör i förvaltningsområdeskartan. Den hittar du under Fastighets organisation.

Fastighets personal

Funktion

Namn

Mejl

Telefon

Chef Teknik- & fastighetsförvaltning

Isaksson Karin

karin.isaksson@umea.se

070-332 25 32

 

 

 

 

Fastighetsförvaltning

Chef

Lundgren Christina

christina.lundgren@umea.se

090-16 23 43

Förvaltare Västra fvo

Backman Ulrika

ulrika.backman@umea.se  

090-16 23 81

Förvaltare Östra fvo

Båmstedt Julia

julia.bamstedt@umea.se

090-16 51 50

Förvaltare Södra fvo

Karlsson Lars

lars.karlsson.2@umea.se

090-16 23 84

Förvaltare Västra fvo

Lindberg Erik

erik.lindberg@umea.se

090-16 23 33

Förvaltare Östra fvo

Nylén Karin

karin.nylen@umea.se

090-16 23 40

Förvaltare Östra fvo

Sixtensson Jonas

jonas.sixtensson@umea.se

090-16 23 34

Förvaltare Södra fvo

Zackrisson Åsa

asa.zackrisson@umea.se

090-16 23 46





Teknisk planering & adm




Chef

Viklund Christer

christer.viklund@umea.se

090-16 12 95

Projekthandläggare

Bugaeva Anna

anna.bugaeva@umea.se

090-16 23 49

Kvalitets & arb.milj.sam

Ekman Hanna

hanna.ekman@umea.se

090-16 23 07

Hyresassistent Södra

Engström Elleonor

elleonor.engstrom@umea.se

090-16 23 30

Planeringsingenjör

Eriksson Kennet

kenneth.eriksson@umea.se

090-16 23 35

Plan.Ing/ Verksamhetsutv.

Glos Sylvain

sylvain.glos@umea.se

090-16 24 98

Hyresassistent Östra

Lind Eija

eija.lind@umea.se

090-16 23 24

Besiktningsman

Lind Lars

lars.lind@umea.se

090-16 51 58

Ekonomiassistent

Markusson Anita

anita.markusson@umea.se

090-16 51 08

Nyckeladministration

Norén Kristina

kristina.noren@umea.se

090-16 23 29

Projektingenjör

Nyman Mikael

mikael.nyman@umea.se

090-16 23 39

Assistent

Robertsson Ingrid

ingrid.robertsson@umea.se

090-16 62 24

Teknisk Assistent

Sjöström Greta

greta.sjostrom@umea.se

090-16 23 26

Hyresassistent Västra

Tjärnström Jan-Ivan

jan.tjarnstrom@umea.se

090-16 23 31

Teknisk Assistent

Wiklund Marie

marie.wiklund@umea.se

090-16 23 38


Bygg & fastighetsteknik

Chef

Tornberg David

david.tornberg@umea.se

090-16 23 14

Byggprojektledare

Bäckman Johan

johan.backman@umea.se

090-16 23 78

Byggprojektledare

Conradsson Magnus

magnus.conradsson@umea.se

090-162337

Byggprojektledare

Granström Peder

peder.granstrom@umea.se

090-16 23 45

Byggprojektledare

Johansson Oskar (tj.l)

oskar.johansson@umea.se

090-16 23 25

Byggprojektledare

Lindqvist Patrik

patrik.lindqvist@umea.se

090-16 23 86

Byggprojektledare

Nilsson Erik

erik.nilsson@umea.se

090-16 23 52

Byggprojektledare

Nilsson Ronny

ronny.nilsson@umea.se

090-16 23 89

Byggprojektledare

Näsholm Pär

par.nasholm@umea.se

090-16 23 90

Miljösamordnare

Sandström Maria

maria.sandstrom@umea.se

090-16 16 52

Säkerhetssamordnare

Åström Ann-Christine

ann-christine.astrom@umea.se

090-16 23 87

Byggprojektledare

Öhgren Erik (tj.l)

erik.ohgren@umea.se

090-16 23 37





Byggservice

 

 

 

Chef

Dahlén Lars

lars.dahlen@umea.se

090-16 23 47

Arbetsledare

Andersson Håkan

hakan.andersson@umea.se

090-16 22 95

Arbetsledare

Barrefjord Per

per.barrefjord@umea.se

090-16 22 94

Snickare

Andersson Elias

elias.andersson@umea.se

070-516 06 63

Snickare

Hällqvist Marcus

marcus.hallqvist@umea.se


Snickare

Jacobsson Per

per.jacobsson@umea.se

070-516 02 76

Snickare

Jakobsson Krister

krister.jakobsson@umea.se

070-516 22 20

Snickare

Johansson Bertil

bertil.a.johansson@umea.se

070-516 01 19

Snickare

Kalaja Jan

jan.kalaja@umea.se

070-516 05 57

Snickare

Karlsson Nils

nils.karlsson@umea.se

070-516 00 68

Snickare

Lundholm Rickard

rickard.lundholm@umea.se

070-2588271

Byggledare

Marklund Roger

roger.marklund.2@umea.se

090-16 24 96

Snickare

Nilsson Anders

anders.k.nilsson@umea.se

070-516 00 55

Snickare

Nilsson Jonas

jonas.nilsson.2@umea.se

073-516 66 47

Murare

Nilsson Ola

ola.nilsson@umea.se

070-255 79 49

Snickare

Nord Jan

jan.nord@umea.se

070-516 16 04

Snickare

Nyström Anders

anders.nystrom.2@umea.se

070-516 77 03

Snickare

Sihlén Ove

ove.sihlen@umea.se

070-516 15 45

Snickare

Sundling Jonas

jonas.sundling@umea.se

070-637 08 77

Snickare

Vesterlund Jonas

jonas.vesterlund@umea.se

070-516 03 06

Snickare

Öberg Micael

mikael.oberg@umea.se

070-516 95 96

Målare

Öman Jörgen

jorgen.oman@umea.se

070-516 14 16





Fastighetsdrift

Driftchef

Salomonsson Rickard

rickard.salomonsson@umea.se

090-16 23 44

Driftingenjör

Danielsson Jonny

jonny.danielsson@umea.se

090-16 23 55

Energi-ingenjör

Larsson Ulf

ulf.a.larsson@umea.se

090-16 23 18

Driftingenjör

Renberg Martin

martin.renberg@umea.se

090-16 62 22

Driftingenjör

Roth Ulf

ulf.roth@umea.se

090-16 62 23





Driftområde Södra




Chef

Vakant



Fastighetsskötare

Bergström Niklas

niklas.bergstrom@umea.se

070-780 06 37

Fastighetsskötare

Gunnarsson Johnny

johnny.gunnarsson@umea.se

070-310 46 56

Drifttekniker

Gustavsson Mikael

mikael.gustavsson@umea.se

070-611 34 48

Drifttekniker

Hansson Ulf

ulf.hansson@umea.se

073-500 69 39

Drifttekniker

Henriksson Erik

erik.henriksson@umea.se

073-500 43 39

Fastighetsskötare

Johansson Joakim

joakim.johansson@umea.se

070-405 54 46

Fastighetsskötare

Lidgren Fanny

fanny.lidgren.2@umea.se

070-406 08 22

Fastighetsskötare

Lindberg Ove

ove.lindberg@umea.se

070-780 03 08

Drifttekniker

Lindholm Ulf

ulf.lindholm@umea.se

070-326 74 72

Elektriker

Lindström Per

per.lindstrom@umea.se

070-319 06 84

Fastighetsskötare

Lundström Thomas

tomas.a.lundstrom@umea.se

070-559 48 45

Fastighetsskötare

Nilsson Peter

peter.nilsson@umea.se

073-800 94 40

Drifttekniker

Purhonen Toni

toni.purhonen@umea.se

070-370 79 09

Fastighetsskötare

Vestin Kent

kent.westin@umea.se

070-344 89 48

Drifttekniker

Ödin Lars

lars.odin@umea.se

070-344 84 69





Driftområde Västra




Chef

Wangdell Anders

anders.wangdell@umea.se

090-16 23 22

Driftsamordnare

Borgemo Lukas

lukas.borgemo@umea.se

070-769 23 11

Låstekniker

Gasi Ibrahim

ibrahim.gasi@umea.se

070-200 93 92

Fastighetsskötare

Granström Simon

simon.granstrom@umea.se

072-369 49 89

Fastighetsskötare

Holm Peder

peder.holm@umea.se

072-369 49 84

Drifttekniker

Holmgren Magnus

magnus.holmgren@umea.se

070-369 11 05

Fastighetsskötare

Lidgren Håkan

hakan.lidgren@umea.se

070-369 01 80

Fastighetsskötare

Lind Björne

bjorne.lind@umea.se

070-580 10 47

Fastighetsskötare

Lindgren Bo

bo-gunnar.lindgren@umea.se

070-369 43 05

Fastighetsskötare

Lindgren Mikael

mikael.lindgren.3@umea.se

072 369 47 99

Drifttekniker

Lyttbacka Jonathan

jonathan.lyttbacka@umea.se

070-369 38 43

Drifttekniker

Nilsson Andreas

andreas.nilsson@umea.se

070-369 02 46

Drifttekniker

Strandberg Anders

anders.strandberg@umea.se

070-369 43 09

Fastighetsskötare

Tjernström Erland

erland.tjernstrom@umea.se

070-369 04 43

Fastighetsskötare

Tykosson Tina

tina.tykosson@umea.se

072-718 62 10

Fastighetsskötare

Wiberg Olle

olle.wiberg@umea.se

070-369 02 49





Driftområde Östra




Chef

Sjögren Markus

markus.sjogren@umea.se

090-162375

Fastighetsskötare

Anefjärd Leif

leif.anefjard@umea.se

070-611 34 45

Fastighetsskötare

Bergström Johan

johan.bergstrom.2@umea.se

070-366 63 06

Fastighetsskötare

Burlin Peter

peter.burlin@umea.se

070-321 74 84

Fastighetsskötare

Jakobsson Tommy

tommy.jakobsson@umea.se

070-2250564

Fastighetsskötare

Järvin Johansson Anders

anders.johansson@umea.se

070-2631004

Drifttekniker

Lindholm Christoffer

christoffer.lindholm@umea.se

070-886 13 88

Drifttekniker

Lindmark Mikael

mikael.lindmark@umea.se

070-225 05 53

Fastighetsskötare

Löfström Nicklas

nicklas.lofstrom@umea.se

070-258 18 48

Fastighetsskötare

Oppman Petter

petter.oppman@umea.se

070-370 23 28

Fastighetsskötare

Sterner Joachim

joachim.sterner@umea.se

070-688 22 04

Fastighetsskötare

Strömberg Mats

mats.stromberg@umea.se

070-225 13 27

Elektriker

Tornlund Håkan

hakan.tornlund@umea.se

070-227 79 59

Drifttekniker

Vidmark Ida

ida.vidmark@umea.se

070-655 15 44

Fastighetsskötare

Ågren Daniel

daniel.agren@umea.se

070-225 05 52

Driftsamordnare

Ångström Mats

mats.angstrom@umea.se

090-16 55 87

Fastighetsskötare

Ärlebo Stefan

stefan.arlebo@umea.se

070-225 10 01

Drifttekniker

Ödin Marcus

marcus.odin@umea.se

070-886 13 88

Fastighetsskötare

Öhman Veronica (tj.l)

veronica.ohman@umea.se

070-204 42 54





 


Kontakt

Umeå kommun
Skolgatan 31A
901 84 Umeå
090-16 10 00

Kontaktvägar

Genvägar

Umeå är en kulturstad i Europa. Här finns två universitet, ett livskraftigt näringsliv och ett attraktivt utbud av kultur och fritid.
Umeå kommun är regionens största arbetsgivare. Med gemensamma krafter skapar vi välfärd och samhällsnytta för kommunens invånare.