Startsida Umeå kommun

Kontakta Måltidsservice

Namn

Funktion

Mejl

Telefon

Ledning




Ulla Dellkrans

Måltidschef

ulla.dellkrans@umea.se

090-16 17 91, 070-346 17 91

Annette Boström

Chef, ledningsarbete

annette.bostrom@umea.se

090-16 40 12, 070-606 40 12

Marie Bäckman

Chef, personal och bemanning

marie.backman@umea.se

090-16 29 28, 070-616 29 28

Maria Svensson

Chef, menyer och produktion

maria.svensson@umea.se

090-16 17 95, 070-297 17 95

Stöd




Birgitta Levander

Kvalitetssäkrare

birgitta.levander@umea.se

090-16 19 05, 070-996 17 98

Kerstin Örn-Andersson

Måltidsplanerare

kerstin.ornandersson@umea.se

090-16 17 94, 070-996 20 54

Ann-Louise Rådström

Dietist

ann-louise.radstrom@umea.se

090-16 30 36, 070-996 19 73

Carina Wikner

Administratör

carina.wikner@umea.se

090-16 35 16, 070-586 35 71

Kök- och restaurangområde Norr

Simon Berggren

Enhetschef, Norr 1

simon.berggren@umea.se

090-16 24 24, 072-212 24 24

Suvi Kling

Enhetschef, Norr 2

suvi.kling@umea.se

090-16 36 43, 070-514 53 06

Åsa Nilsson

Enhetschef, Norr 3

asa.maria.nilsson@umea.se

090-16 19 03, 070-640 19 03

Inga-Maj Hardeland

Enhetschef, Norr 4

inga-maj.hardeland@umea.se

090-16 26 99, 070-231 19 98

Kök- och restaurangområde Öst/Väst

Monica Berg

Enhetschef Väst 1

monica.berg@umea.se

090-16 19 73, 070-855 40 93

Margit Larsson

Enhetschef, Väst 2

margit.larsson@umea.se

090-16 19 13, 070-989 01 26

Maria Ulander

Enhetschef, Öst 1

maria.uhlander@umea.se

090-16 56 11, 076-769 69 40

Camilla Salmonsdotter

Enhetschef, Öst 2

camilla.salmonsdotter@umea.se

090-16 47 39, 070-338 38 72

Kök- och restaurangområde Syd

Ida Milton

Enhetschef, Syd 1

ida.milton@umea.se

090-16 42 27, 070-608 42 27

Ida Örestig

Enhetschef, Syd 2

ida.orestig@umea.se

090-16 17 76, 070-330 99 28

Lisa Granström

Enhetschef, Syd 3

lisa.granstrom@umea.se

090-16 19 10, 070-558 03 73

Kontakt

Umeå kommun
Skolgatan 31A
901 84 Umeå
090-16 10 00

Kontaktvägar

Genvägar

Umeå är en kulturstad i Europa. Här finns två universitet, ett livskraftigt näringsliv och ett attraktivt utbud av kultur och fritid.
Umeå kommun är regionens största arbetsgivare. Med gemensamma krafter skapar vi välfärd och samhällsnytta för kommunens invånare.