Startsida Umeå kommun

Personal, övergripande planering

Malin Lagervall, planeringschef, Umeå kommun

Malin Lagervall
planeringschef
090-16 14 38
070-298 54 10 
malin.lagervall@umea.se

Albert Edman

Elin Lindqvist
Administratör
090-16 13 59
elin.lindqvist@umea.se

Pernilla Helmersson

Pernilla Helmersson
samhällsplanerare
090-16 11 95
070-611 75 57
pernilla.helmersson@umea.se

Pernilla Helmersson

Hanna Jonsson
samhällsplanerare
090-16 12 52
hanna.jonsson@umea.se

Daniel Lindström
samhällsplanerare
090-16 14 92
daniel.lindstrom@umea.se

Thomas Lundgren
samhällsplanerare
090-16 13 56
thomas.lundgren@umea.se

Sara Wård

Olle Norqvist
samhällsplanerare
090-16 13 12
070-522 05 85
olle.norqvist@umea.se

Albert Edman

Lucas Röhlinger
samhällsplanerare
090-16 49 38
lucas.rohlinger@umea.se

Emil Sandström
samhällsplanerare
090-16 12 44
070-850 48 79
emil.sandstrom@umea.se

Ebba Sundström

Ebba Sundström
samhällsplanerare
090-16 49 65
ebba.sundstrom@umea.se

Daniel Levisson
statistiker
090-16 12 57
070-699 44 80
daniel.levisson@umea.se

Josefina Lundmark, statistiker

Josefina Rosenlöv
statistiker (föräldraledig)

Peter Thuresson
statistiker
090-16 23 70
peter.thuresson@umea.se

Carina Aschan
utvecklingsstrateg
090-16 49 62
carina.aschan@umea.se

Albert Edman

Jennie Bergvall Kalén
utvecklingsstrateg landsbygd
090-16 14 74
073 - 524 58 44
jennie.bergvall.kalen@umea.se

Albert Edman

Annika Dalén
utvecklingsstrateg
090-16 58 91
072-226 58 90
annika.dalen@umea.se

Albert Edman

Anna Gemzell
utvecklingsstrateg
090-16 16 96
070-381 80 41
anna.gemzell@umea.se

Albert Edman

Ellen Grahn
utvecklingsstrateg
090-16 14 11
070-6220152
ellen.grahn@umea.se

Sara Wård

Linda Gustafsson
jämställdhetsstrateg
090-16 12 32
070-611 10 44
linda.gustafsson@umea.se

Kerstin Rörsch

Ann-Margrethe Iseklint
folkhälsostrateg
090-16 16 80
070-644 15 57
ann-margrethe.e.iseklint@umea.se

Kerstin Rörsch

Elisabeth Nilsson
tillgänglighetsstrateg
090-16 16 04
070-324 94 48
elisabeth.nilsson.2@umea.se

Sara Wård

Philip Näslund
utvecklingsstrateg
090-16 66 71
philip.naslund@umea.se

Sara Wård

Katharina Radloff
miljöstrateg (föräldraledig)

Albert Edman

Petter Forsell
vikarierande miljöstrateg
090-16 13 35
petter.forsell@umea.se

Ulrika Granskog

Ulrika Granskog
processledare UmeBrå
090-16 17 12
070-564 55 10
ulrika.granskog@umea.se

Kerstin Rörsch

Kerstin Rörsch
processledare UmeBrå
090-16 16 25
070-387 79 29
kerstin.rorsch@umea.se

Seth Åberg

Seth Åberg
processledare UmeBrå
090-16 11 96
070-253 58 15
seth.aberg@umea.se

Coronavirus

Råd från myndigheter/advice from authorities: www.umea.se/coronavirus