Kontakt med skolskjutshandläggare

Här finns kontaktuppgifter till handläggare som svarar på frågor om skolskjuts inom grundskolan och grundsärskolan.

Kontakter skolskjutshandläggare

Grundskola

Kontakt

Telefon

Mejl

Bräntbergskolan

Doreén Andersson,
Johan Andersson

090-16 56 00
072-5054671

doreen.andersson@umea.se

Bräntbergskolan (Asberger)

Johan Andersson

072-5054671

johan.andersson@umea.se

Berghemskolan, Mariehemskolan, Ersdungen, Ersmark skola

Doreén Andersson

090-16 56 00

doreen.andersson@umea.se

Maja Beskowskolan

Theresa Eriksson

090-16 29 01

theresa.eriksson@umea.se

Carlshöjdsskolan

Jennie Söderlund

090-16 48 40

jennie.soderlund.2@umea.se

Hedlundaskolan, Backenskolan, Grisbacka, Grubbeskolan

Karin Vestergren

070-6501395

karin.vestergren@umea.se

Hagaskolan, Östermalmskolan, Sandaliden, Flurkmark, Hissjö, Rödåsel

Elisabet Jakobsson

090-16 12 92

elisabet.jakobsson@umea.se

Ersängsskolan, Östra Ersbodaskolan

Mona Larsson

070-8850263

mona.larsson@umea.se

Mariebergsskolan

Ann-Kristin Ek

090-16 56 74

ann-kristin.ek@umea.se

Linblomman, Linnéaskolan, Kasamark, Röbäckskolan

Lena Hellgren

070-7765906

lena.a.hellgren@umea.se

Tegs centralskola, Stöcke, Stöcksjö, Östtegs skola, Hörnefors centralskola, Sörmjöle skola

Sofia Tegström

090-16 53 00

sofia.tegstrom@umea.se

Böleängsskolan

Åsa Bergström

090-16 52 70

asa.bergstrom@umea.se

Sjöfruskolan/Norra Ålidhemskolan (Sjöfruskolan)

Teresia Wallström

090-16 58 00

teresia.wallstrom@umea.se

Västangård

Kristina Karlsson

090-16 51 90

kristina.karlsson@umea.se

Brännland, Sörfors, Överboda, Rödängskolan

Erika Dahlgren

070-5110646

erika.dahlgren@umea.se

Ålidhemskolan/Norra, Inner­tavle, Sofiehemskolan, Tomtebo Gårds skola


Ann-Kristin Nylund

090-16 47 07
072-2323206

ann-kristin.nylund@umea.se

Obbola skola

Linda Sten

090-16 35 24

linda.sten@umea.se

Storsjöskolan, Skärgårdsskolan

Lilian Koskinen Norberg

090-16 35 07

lilian.koskinen.norberg@umea.se

Botsmark, Bullmark, Sävar, Täfteå

Helene Isaksson

090-16 40 16

helene.isaksson@umea.se

Tavelsjö skola

Catarina Ahlstrand

090-16 27 55

catarina.ahlstrand@umea.se

Grundsärskolan Hagaskolan, Carlshöjdskolan, Ersängskolan

Kristina Ohlsson

090-16 22 43

070-6005013

kristina.ohlsson@umea.se


Sidan publicerades