Kontakt med skolskjutshandläggare

Här finns kontaktuppgifter till handläggare som svarar på frågor om skolskjuts inom grundskolan och grundsärskolan.

Kontakter skolskjutshandläggare

Grundskola

Kontakt

Telefon             

Mejl

Bräntbergskolan, Berghems­skolan, Mariehemsskolan, Ersdungen, Ersmark

Doreén Andersson

090-16 56 00

doreen.andersson@umea.se

Bräntbergskolan (AST)

Johan Andersson

072-505 46 71

johan.andersson@umea.se

Maja Beskowskolan

Karin Vestergren

090-16 29 01

karin.vestergren@umea.se

Carlshöjdskolan

Jennie Söderlund

090-16 48 40

jennie.soderlund.2@umea.se

Grisbackaskolan, Grubbeskolan, Backenskolan

Jennifer Meguedad

070-650 13 95

jennifer.meguedad@umea.se

Hagaskolan, Östermalmskolan, Sandaliden
Flurkmark, Hissjö, Rödåsel, Botsmark

Elisabet Jakobsson

090-16 12 92

elisabet.jakobsson@umea.se

Ersängskolan F-6, Östra Ersbodaskolan
Engängskolan 7-9

Mona Larsson

Anna Bring

090-16 17 83
090-16 44 01

mona.larsson@umea.se

anna.bring@umea.se

Mariebergskolan

Ann-Kristin Ek

090-16 56 74

074-600 54 54

ann-kristin.ek@umea.se

Linblomman, Linnéaskolan, Kasamark, Röbäckskolan, Hedlundaskolan

Lena Hellgren

070-776 59 06

lena.a.hellgren@umea.se

Tegs centralskola, Östegs skola,
Hörnefors centralskola, Sörmjöle skola

Stöcke

Sofia Tegström

090-16 53 00

070-611 07 06

sofia.tegstrom@umea.se

Böleängskolan

Åsa Bergström

090-16 52 70

asa.bergstrom@umea.se

Sjöfruskolan/Norra Ålidhemskolan (Sjöfruskolan)

Teresia Wallström

090-165800

teresia.wallstrom@umea.se

Västangård skola

Susanna Enqvist

090-16 51 90

susanna.enqvist@umea.se

Brännland, Sörfors, Överboda, Rödängskolan

Erika Dahlgren

070-511 06 46

erika.dahlgren@umea.se

Ålidhemskolan/Norra, Tomtebogård,
Sofiehemskolan, Inner­tavle


Ann-Kristin Nylund

090-16 47 07
072-232 32 06

ann-kristin.nylund@umea.se

Obbola skola

Linda Sten

090-16 35 24

linda.sten@umea.se

Storsjöskolan, Skärgårdsskolan

Christa Dahlqvist

070-327 93 86

christa.dahlqvist@umea.se

Bullmark, Sävar, Täfteå

Helene Isaksson

090-16 40 16

070-212 59 82

helene.isaksson@umea.se

Tavelsjö skola

Catarina Ahlstrand

090-16 27 55

catarina.ahlstrand@umea.se

Grundsärskolan Hagaskolan, Carlshöjdskolan, Ersängskolan

Kristina Ohlsson

090-16 22 43

070-600 50 13

kristina.ohlsson@umea.se

Friskolors Grundskolor F-9

Engelska skolan, Hannaskolan, Mariaskolan, Minervaskolan, Montessori, POPS Academy, Prolympia, Språkskolan, Waldolfskolan

Erika Dahlgren

070-511 06 46

erika.dahlgren@umea.se


Sidan publicerades